spot_img
19 C
Skopje
недела, мај 16, 2021
spot_img

Погледнете го домот на Лео Меси во Мајами вреден седум милиони долари

Прославениот фудбалер Лео Меси си купи уште еден луксузен имот во Мајами.

По првиот имот вреден пет милиони долари, кој го купи пред нешто повеќе од две години, славниот фудбалер реши уште еднаш да се почасти.

320591_profimedia0608415265_ff
320592_profimedia0608415456_ff-990x660
320593_profimedia0608415432_ff
320589_profimedia0608415270_ff-990x660

Овој пат, станува збор за скап стан вреден неверојатни 7,3 милиони долари, кој се шири на нешто повеќе од петстотини квадратни метри со уште речиси двесте квадратни метри тераса со панорамски поглед на океанот.

320588_profimedia0608415384_ff-990x660
320586_profimedia0608415327_ff
320585_profimedia06084154121_ff
320583_profimedia0608415288_ff-990x660
320590_profimedia0608415390_ff

Станот содржи четири спални соби и четири бањи, а луксузната кула во која се наоѓа имотот има шест базени, спа центар, директен пристап до плажа, фитнес центар, јога студио, детско игралиште, ресторан и вински бар.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести