spot_img
16 C
Skopje
сабота, мај 15, 2021
spot_img

Instagram конечно ќе ја подобри употребата на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптопи

Instagram конечно ќе ја подобри употребата на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптопи.

Instagram постои на десктоп, но една опција во моментов не е можна – објавување преку компјутер.

Отпрвин, можевте да ги прегледувате само објавите на другите корисници, па Instagram со текот на времето додаде дека може да гледате сторија, да коментирате и на крајот да испраќате пораки.

Тие сè уште треба да ја воведат можноста за објавување од компјутер, што ќе го сторат наскоро.

Корисниците ќе можат да сторат сè што може да се направи на апликацијата преку компјутерот, па на крајот ќе треба да ја развиваат опцијата за пребарување само на десктоп, што е одлично за апликацијата.

Instagram во моментов ја тестира најновата опција што ја вметнува, но сè уште не е познато кога ќе стигне можноста за објавување на нашите компјутери.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести