spot_img
14 C
Skopje
сабота, мај 15, 2021
spot_img

СИНДИ КРАФОРД СЕУШТЕ ДОМИНИРА: ЦЕЛОСНА ГОЛА ГО СРУШИ ИНТЕРНЕТОТ (фото)

Насловната страница на списанието „Вог“ со портрет на прекрасната манекенка списанието привлече посебно внимание и беше оценета како крајно провокативна.

Во февруари, популарната манекенка Синди Крафорд наполни 55 години, но секој ден добива комплименти за нејзиниот се уште совршен изглед.

Нејзиното појавување на насловната страница на бразилскиот „Вог“, како и во едиторијалот, го покажува токму тоа. Судејќи според реакциите на јавноста, моделот изгледа беспрекорно: „Икона“, „Убава“, „Најубавата манекенка досега“, „Останав без здив“, се коментарите на официјалната страница на Инстаграм на бразилскиот „Вог“ .

Дури и таа објави на својот профил во врска со фотографиите.

Сепак, но една слика во магазинот привлече посебно внимание и беше оценета како крајно провокативна. На неа, славната манекенка е скоро гола облечена само во градник, и е „покриена“ со темно тело.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести