spot_img
15 C
Skopje
сабота, мај 15, 2021
spot_img

МНР сугерира на македонските државјани да избегнуваат патувања во Израел

Министерството за Надворешни Работи на Република Северна Македонија, имајќи ја во предвид ескалацијата на безбедносната состојба во Израел, сугерира на македонските државјани да избегнуваат патувања во или транзит низ земјата.

За македонските државјани затекнати во Израел, за сите дополнителни информации или помош да се обратат до Амбасадата на Република Северна Македонија во Тел Авив на мобилен +972549096965 или некој од SOS броевите објавени на веб страната на Министерството.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести