spot_img
19 C
Skopje
петок, мај 14, 2021
spot_img

363 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 363 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести