spot_img
15 C
Skopje
четврток, мај 13, 2021
spot_img

НОВ НАУЧЕН ИЗУМ НА ГАЗДАТА НА ПИНК, ЖЕЉКО МИТРОВИЌ (видео)

Жељко Митровиќ сопственик на империјата Пинк не познат само по својата компанија туку и по научни изуми со кои се занимава. Овој пат успеал сите да ги остави без текс.

PR-DC, Пинков развојно-истражувачки центар, развил око со камера за дигитален робот-тв водители на кој континуирано работи.

Погледајте го ова невероватно откритие право од научната лабораторија на Жељко.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести