spot_img
16.3 C
Skopje
среда, мај 12, 2021
spot_img

ПРВИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ НА ВАКЦИНАТА НА Johnson & Johnson

Како што соопштија денес Центрите за контрола и превенција на болести на САД (CDC), идентификувани се 28 случаи на сериозно згрутчување на крвта кај повеќе од 8,7 милиони луѓе кои примиле вакцина против Ковид 19-Johnson & Johnso.

CDC навела дека повеќето случаи биле кај жени на возраст од 30 до 49 години, додека кај мажите биле откриени само шест случаи на згрутчување на крвта, објави Ројтерс.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести