spot_img
16.3 C
Skopje
среда, мај 12, 2021
spot_img

ДРАМА: Пратеник се соблече гол во парламентот (ВИДЕО)

Сведоци сме на невообичаени сцени кои се случуваат во парламентите ширум светот во време кога сериозноста треба да биде на максимум.

Ова пред неколку години ни го докажа членот на мексиканскиот парламент Антонио Гарсија, кога се соблече скоро гол во парламентот и одржа говор во гаќи.

Гарсија се одлучи на овој потег среде последната светска економска криза, сакајќи да и покаже на владејачката партија како живее народот и дека тие повеќе не можат да ги издржат економските давачки и трошоци.

  • Непријатно е да ме гледате гол, и не ви е непријатно да го гледате народот кој го соблековте гол. Со цел вие и вашите семејства да живеете луксузно на грбот на голите луѓе – грмеше Гарсија.

Еден член на Instagram нè посети на овој трагикомичен потег на мексиканскиот парламентарец и видете како тоа изгледаше:

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести