spot_img
20 C
Skopje
вторник, мај 11, 2021
spot_img

СТРАШНО: Најмалку осум ученици и учител загинале во пукањето во училиште во Казањ (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Најмалку осум ученици и учител загинале во пукањето во училиште во Казањ. Руските медиуми објавија вознемирувачко видео од пукањето. Зза пукањето прелиминарно се виновни двајца тинејџери – едниот е веќе задржан, а другиот држи заложници.

Нападот се случил во Казањското училиште број 179, а двајцата вооружени тинеџери упаднале во зградата и отвориле оган.

За да се спасат од убијците децата бегале низ прозор. Наводно, според медиумите, се слушнала и експлозија.

„Прво ни рекоа да се заклучиме, што и направивме, а потоа се слушна силна експлозија, а по една минута и пукање“, рекол еден 15-годишен ученик.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=211952857160073

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести