spot_img
20 C
Skopje
вторник, мај 11, 2021
spot_img

Пронајдени 120 насади канабис

На 10.05.2021  од страна на Полициски службеници од Полициска станица Демир Хисар во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи, откриле 120 насади марихуана. Увид извршен по овластвање на Јавен обвинител од Битола, при што стеблата и околни предмети се подигнати за понатамошно вештачење. Се работи на расчистување на случајот.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести