spot_img
14 C
Skopje
недела, мај 9, 2021
spot_img

Пет прекршувањa на забраната за движење


Од 23.00 часот (08.05.2021) до 05.00 часот (09.05.2021) констатирано е дека 5 лицa не ја почитувало забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести