spot_img
17 C
Skopje
сабота, мај 8, 2021
spot_img

СТРАШНО: Рекорден број смртни случаи од корона во Индија (ВИДЕО)

Рекорден број на смртни случаи се регистрирани во Индија во изминатите 24 часа, а трет ден по ред бројот на новоинфицирани е повеќе од 400.000.

Министерството за здравство на Индија објави дека во последните 24 часа биле потврдени 4.187 смртни случаи кај пациенти со COVID-19, вкупно околу 240.000 од почетокот на пандемијата, пренесува Ројтерс.

Од вчерашните 401.078 потврдени случаи, вкупниот број на заразени од почетокот на пандемијата е 21,9 милиони.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести