spot_img
14 C
Skopje
сабота, мај 8, 2021
spot_img

НОВА “ВОЈНА” НА СЦЕНАТА: ЕЛЕКТРА ЕЛИТ УДРИ ПО ВЕЉКО РАЖНАТОВИЌ (фото)

Вељко Ражнатовиќ неодамна на социјалната мрежа Инстаграм жестоко ја испровоцирал трансродната пејачка Електра Елит.

Таа била гостинка во утринска тв програма и зборувала дека се залага за легализација на проституцијата, со која и самата се занимава.

“Како е ова сатанизам, Боже, помогни им, незнаат што прават“, напишал тој а потоа Инстаграм му ја тргнал објавата, бидејќи ја оцениле како “насилна и вознемирувачка“.

Електра сега одговорила на провокацијата на Вељко и рекла што мисли за неговата мајка, пејачката Цеца Ражнатовиќ.

– Јас многу ја почитувам работата на Цеца така и ќе остане. Мене неможе да ме помести ни Вељко, нити некој како него. Мислење на момче кое има дваесет и нешто години, а при тоа и мојата ќерка има дваесет, неможат да ме допрат. Што се однесува до мене, може слободно да продолжи да ме плука“, рекла Електра за еден српски портал.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести