25.8 C
Skopje
четврток, јуни 27, 2024

Изменет режим на сообраќај во Скопје на 10 и 11 мај

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 10 и 11.05.2021 (понеделник и вторник), поради официјална посета на странска делегација на Република Северна Македонија, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на градот Скопје.

За таа цел, Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните –  учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициските службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести