19 C
Skopje
четврток, мај 6, 2021
spot_img

508 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 508 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести