25.8 C
Skopje
вторник, мај 21, 2024

Индија има нов црн рекорд на жртви од пандемијата на коронавирус

Индија соопшти дека има нов црн рекорд во дневниот број на жртви од пандемијата на коронавирус.

Индија пријави речиси 4.000 смртни случаи од коронавирус и повеќе од 412.000 нови случаи во последните 24 часа, според официјалните податоци на здравствените власти на земјата.

Податоците на Министерството за здравство покажуваат дека вкупниот број на смртни случаи од почетокот на пандемијата е 230.168 луѓе, а регистрираните позитивни случаи досега се над 21 милион.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести