17 C
Skopje
вторник, мај 4, 2021
spot_img

Роналдо веќе има план, познато е каде ќе ја заврши кариерата

Кристијано Роналдо во Јувентуд дојде пред три години од Реал Мадрид за 100 милиони евра, ова беше трансфер кој не се очекуваше. Португалецот стигна во Торино за да му помогне на тимот да дојде до првата титулата во Лигата на шампиони, но не успеа во тоа.

Јувентус не блеска како претходните сезона, а оваа сезона се „лизнаа“ и во Серија. „Старата дама“ по девет години остана без титулата која им припадна на Интер.

Токму поради ова почнаа шпекулациите дека Роналдо ова лето ќе го напушти Јувентус иако има уште година дена од договорот. Португалецот се поврзуваше со ПСЖ, Реал и Јунајтед, но се чини дека нема ништо од трансфер во еден од овие тимови.

Италијанскиот новинар, Клудио Раимонди ја откри иднината на Роналдо во Јувентус. Тој порача дека Португалецот ова лето нема да ја напушти „Старата дама“, ќе го одработи договорот, а потоа како слободен играч ќе си замине.

„Роналдо сака да остане во Јувентус до крајот на својот договор, а потоа да се врати во Спортинг“, тврди овој италијански новинар, кој додаде:

„Нема шанси да се врати во Реал или Јунајтед, тоа не е негова желба. Исто така не размислува да го напушти Јувентус поради приватни причини, но и поради спонзорските договори“.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести