23 C
Skopje
вторник, мај 4, 2021
spot_img

Еве како изгледаа Мелинда и Бил Гејтс на ВЕНЧАВКАТА (ВИДЕО)

Двојката се запозна кон крајот на осумдесеттите кога Мелинда дојде да работи во „Мајкрософт“ и наскоро стана јасно дека таа е жената со која ќе се ожени Гејтс.

Тие се венчаа на Хаваи на 1 јануари 1994 година.

Судејќи според фотографиите и снимките од венчавката, тие беа бескрајно вљубени.

Гејтс исто така сакаше да и испее песна на својата сопруга, но му беше нелагодно да не се посрамоти, бидејќи не е добар вокал.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести