23 C
Skopje
вторник, мај 4, 2021
spot_img

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Од утре (среда) полициски час од 23:00 часот

Владата на денешната седница донесе одлука со која времетраењето на полицискиот час ќе се скрати.

Од утре, наместо од 21 часот, полицискиот час ќе започнува од 23 часот, додека пак угостителските објекти ќе работат до 22:30 часот.

Ваквата одлука доаѓа откако вчера Кризниот штаб на состанок разгледа предлози пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив предложи да се усвојат нови рестриктивни мерки.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести