20 C
Skopje
понеделник, мај 3, 2021
spot_img

Мојс: Да дадам 50 милиони за Абрахам? Нема шанси…

Менаџерот на Вест Хем, Дејвид Мојс ја коментираше информацијата дека „чеканите“ покажуваат интерес за напаѓачот на Челзи, Тами Абрахам и се подготвени да понудат околу 50 милиони евра за него.

„Оваа сума дефинитивно не исклучува од списокот на заинтересирани. Ова не доаѓа предвид. Ако цената е навистина таква, и тие зборуваат за тоа, тогаш ние нема да учествуваме во преговорите. Немаме толку средства за напаѓач. Не. Мислам дека нема да потрошиме толку на еден играч. Би бил многу изненаден ако се случи тоа“, вели Мојс.

Абрахам несомнено ова лето оди на продажба, затоа што Челзи сака да собере средства за да конкурира за потписот на Халанд.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести