26 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

Јувентус почнува да гради тим за враќање на Скудетото – го договорил главниот играч на Лацио!?

Јувентус има намера само по една сезона пауза, да си го врати Скдуетото кое оваа сезона му припадна на Интер. Токму од тука покрај нов тренер, Јуве ќе ангажира и нови играчи.

Според информациите од Италија, Јувентус веќе го договорил трансферот на Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Лацио. Србинот кој долго време се споменува со големите клубови, засега одолева на понудите, но се чини дека сега веќе ќе биде се готово.

Јувентус како дел од трансферот е подготвен да го испрати Рамзи на Олимпико, и плус пари. Доколку Лацио не прифати, ќе го продаде овој играч за да дојде до пари и да го купи фантастичниот играч од средниот ред.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести