30 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Оскаровецот во дрес на Југославија (фото)

Данскиот актер на социјалните мрежи стана сензација поради фотографијата која што се појави, а на која што позира во југословенски дрес.

Славниот оскаровец Мадс Микелсен стана хит на социјалните мрежи, но не поради наградениот филм, туку поради дресот од југословенската репрезентација кој што го носи на себе.

Данецот направил фотографија на Мајорка, а истата за кратко време направи „бум“ на интернет.

Имено, во моментот кога го обиколувал локалниот пазар, сретнал еден негов фан кој што изразил желба да се фотографира со него.

Името на неговиот фан е Дејвид, член на електро панк бендот Ел Диа Електрико, а господинот во дресот на Југославија е Мадс Микелсен.

Да ве потсетиме, актерот беше награден со престижната награда Оскар за филмот „Another Round“ кој што беше снимен минатата година.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести