19 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

СТРАШНО: БРИТНИ СПИРС ПАТИ ОД ДЕМЕНЦИЈА ?!

Нови ужасни детали за состојбата на пејачката, за која медиумите информираат со години.

Поп-пејачката Бритни Спирс (39) не управува со својот имот 13 години – парите од концерти, турнеи, настапи и спонзорски договори одат на сметката што ја раководел нејзиниот татко Џејми Спирс.

Причината за тоа е скандалот од 2007 година, кога доживеа нервен слом и се ишиша ќелава пред објективите на папараците, поради што Џејми побара поп-пејачката да биде под негов надзор. И тоа е, пред години. Сега, во документарниот филм што ќе се емитува на 5 мај, откриено е како тој го сторил тоа – тој во судските документи навел дека таа е дементна!

  • На медицинското досие, Џејми го штиклирал полето покрај кое пишува „деменција или некоја друга состојба што бара третман“, што е страшно ако не е точно и ако е така, наведува новинарот кој го подготви документарниот филм за Спирс.

Таткото на пејачот неодамна дури ја обвини својата сопруга за „експлоатација на нивната ќерка“, а поради неодамнешното заболување, тој го прогласи менаџерот на Бритни, Џоди Монтгомери за нејзин привремен старател.

За сите овие години таа беше под надзор, Бритни никогаш не била сослушана на суд во врска со нејзината ситуација и шансата на крајот да го прекине надзорот сега кога има 39 години, но таа ќе ја има првата можност да се појави на суд овој јуни.

Документарецот ја испитува можноста пејачката навистина да страда од деменција, но исто така открива „дека во Америка има само пет проценти од случаите на возраст под 65 години“. Секако, на Интернет веднаш започна дискусија за здравствената состојба на пејачката, а обожавателите наведуваат дека „ако е така, Бритни е навистина болна, како би можела да ги научи и запомни сите зборови на песни и рутини за танцување“.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести