19 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

Мај им носи успех на љубовен план на овие три знака

Бик

Вие сте главната ѕвезда во мај, бидејќи Сонцето престојува во вашиот знак. Ова е среќен и поволен месец за вас и нема да имате проблем да постигнете многу од вашите цели. Добриот аспект на Венера и Сонцето ви дава самодоверба, а Јупитер го подобрува вашето поле на пријателството и љубовта. Марс ви носи совршена комуникација, така што оние кои се во романтична врска ќе успеат да решат многу стари недоразбирања. Слободните бикови ќе се стремат кон промени, па можно е на некое патување или во нов круг пријатели да сретнете личност која може да ја помести земјата под вашите нозе.

Скорпија

Мај ви носи исклучително нежен и страсен љубовен живот. Позицијата на планетите ви помага да барате вистинска љубов, а Меркур ја олеснува комуникацијата со вашиот партнер. Осамените скорпии ќе бидат охрабрени да влезат во љубовна врска и ќе имаат поголема самодоверба од кога било. Оние кои се во долга врска почнуваат да ја подобруваат својата врска и ќе се обидат да му посветат поголемо внимание на својот партнер. Љубовта ви е во центарот на универзумот и можно е да ги обновите старите страсти.

ДевицаВо текот на целиот месец, љубовта со партнерот ќе биде топла и нежна. Ќе се чувствувате како да сте на почетокот на врската. Ќе успеете да најдете рамнотежа помеѓу кариерата и љубовта. Ќе бидете иновативни и полни со изненадувања, а тоа ќе влијае позитивно на паровите кои се во подолга врска.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести