19 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

Зидан ги загуби нервите: Опцу, па ја смени темата

Зинедин Зидан по триумфот над Осасуна (2-0) во рамките на 34. коло во Ла Лига за кратко време ги изгуби нервите. На почетокот на прес-конференцијата беше прашан за Рафаел Варан, кој поради повреда мораше да го напушти теренот.

„Па да му е**ам, ајде да збориме за мечот со Осасуна, може? Среќен сум поради победата, трите бода и моите играчи. Се надевам дека Варан има само мала повреда, разговоравме и рече дека не е ништо страшно, се надевам дека е во право“, изјави Зиндан.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести