17 C
Skopje
сабота, мај 1, 2021
spot_img

43 санкции за непрописно престигнување на територија на СВР Тетово

Полициски службеници од СВР Тетово вчера (30.04) спроведоа зајакната акциска контрола за санкционирање на непрописно престигнување, при што санкционирани се 43 возачи. Од нив 26 прекршоци се направени на територија на Полициска станица Тетово, а 17 на територија на Полициска станица Гостивар. Санкционирани се и 29 други видови на прекршоци.
Зајакнатите акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести