17 C
Skopje
сабота, мај 1, 2021
spot_img

154 санкции за брзо возење на автопатот Скопје-Куманово и магистралниот пат Арачиново-Куманово

Во текот на вчерашниот ден (30.04.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на автопатот Скопје-Куманово и магистралниот пат Арачиново-Куманово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 154 возачи. Од нив, 104 се движеле со брзина над дозволената надвор од населено место, а 50 возила се движеле со брзина поголема од дозволената во населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести