18 C
Skopje
петок, април 30, 2021
spot_img

144 санкции за брзо возење на автопат Скопје-Куманово и магистрален пат Арачиново-Куманово

Во текот на вчерашниот ден (29.04.2021) спроведена е  зајакната акциска контрола на автопатот Скопје-Куманово и магистралниот пат Арачиново-Куманово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 144 возачи. Од нив, 84 се движеле со брзина над дозволената надвор од населено место, а 60 возила се движеле со брзина поголема од дозволената во населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести