25 C
Skopje
петок, април 30, 2021
spot_img

ИНДИСКИОТ СОЈ ПОТВРДЕН И ВО ФРАНЦИЈА

Франција ги откри првите случаи на вирус В.1.617, кој е доминантен во Индија, објави француското Министерство за здравство доцна во четвртокот вечерта.

Првиот случај е забележан кај жена која патувала во Индија и живее во југозападна Франција, пренесува Ројтерс.

Уште две лица од југоистокот на Франција се заразени со мутираниот вид на корона вирус, а Министерството наведува дека и тие неодамна биле во Индија.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести