14 C
Skopje
четврток, април 29, 2021
spot_img

67 санкционирани возачи во Илинден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Илинден изречени се вкупно 67 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола шест санкции, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила, шест прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли.  

Изречени се и 16 санкции за користење мобилен телефон, 12 за некористење сигурносен појас, две непрописно престројување.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.  

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести