27 C
Skopje
четврток, април 29, 2021
spot_img

ТАЖНА ВЕСТ: УМРЕ СВЕТСКИОТ БОГ НА СМЕАТА ХУАН ХОЈА БОРЈА

Популарниот телевизиски лик Хуан Хоја Борја, попознат под прекарот „Ел Риситас“, почина во болницата Вирген дел Росио во Севилја.

Ел Риситас мораше да биде пренесен попладнево од болницата де ла Каридад во Севилја (каде живеел) во универзитетската болница Вирген дел Росио во Севилја, каде починал.

Во септември 2020 година, „Ел Риситас“ беше примен во болницата де Каридад во Севилја, каде што оттогаш се наоѓа. На 65-годишна возраст и откако претрпе ампутација на ногата како резултат на болест, „Ел Риситас“ аплицираше за прием во институција промовирана од преподобниот Мигуел Манара и која управува со братството на Санта Каридад де Севиа.

Тој се здоби со планетарна слава со неговото славно смеење во една од неговите емисии, а тие делови од шоуто беа титлувани на стотици светски јазици и користени за повеќе од милион ситуации. Постојат големи шанси неговата смеа да ја искористат корисниците на Интернет за неговото заминување од овој свет.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести