21 C
Skopje
четврток, април 29, 2021
spot_img

ДРАМА! Свештеник ги помирувал Зорица и Снежана

Кавгата меѓу пејачките на фолк музиката Снежана Ѓуришиќ и Зорица Марковиќ редовно беше застапувана во медиумите и тие долго не разговараа, а потоа пејачката реши да открие како дошло до помирување.

– Вистина е, се слушнав со Снежана преку свештеникот. Еве како беше. Тој свештеник отиде кај неа да ја освети водата, а јас му реков да дојде кај мене пред тоа, затоа што сме тука, во иста област, припаѓаме на иста црква – ја започнува приказната Зорица.

– Кога дојде кај Снежана, свештеникот ми се јави и и го даде телефонот. Разговаравме и малку за мојот брат кој неодамна почина и за сите други работи. Иако, немаше посебна расправија … – изјави Зорица.

– Таа сметаше дека не бев во право кога реков дека нејзиното пеење е малку фригирано, дека сум малку поладна, за разлика од пеењето на Ана Бекута. Но, тоа не е за лутина. Имам право на глас и право на свое мислење. Не мислев ништо лошо, таман работа – додаде Марковиќ и заклучи:

– Не му е лесно на никого, а и тие нејзини проблеми со нејзиниот син… На кому му е лесно кога станува збор за децата, но што да се прави …… Се е тоа живот. Вака е кога сте јавна личност, тие ве вадат на чинија и сервираа приказна. Ќе издржи, ќе надмине сè, како и секогаш – заклучува пејачката за Свет.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести