27 C
Skopje
четврток, април 29, 2021
spot_img

Алаба најверојатно во Реал Мадрид за 12 милиони евра по сезона

Давид Алаба дефинитивно заминува од Баерн Минхен, клубот во кој ја доживеа играчката афирмација и со кого освои се што можеше на клупско ниво.

Сепак, двете страни не најдоа заеднички јазик за продолжување на соработката, и и Алаба на лето дефитнивино заминува.

Се споменуваа три дестинации, ПСЖ, Челзи и Реал Мадрид, а последните информации се дека Аврстиецот е на пат за Шпанија.

Мадрид му нуди четворогодишен договор, со плата од 12 милиони евра по сезона, што очигледно е задоволувачки за финансиските аспирации на Алаба.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести