15 C
Skopje
среда, април 28, 2021
spot_img

ШОК! Саша Матиќ се разведува поради учесничка во Задруга (фото)

Кога ќе имаме прилика да дознаеме датумот на нивното венчавање и како цела оваа љубовна приказна ќе се одрази на ќерките Тара и Александра, ни и на сеуште официјалната сопруга Анѓелија, останува да се види.

Бившата жена на геј иконата Мирко Гавриќ, Драгана Ракчевиќ, ќе се мажи за Саша Матиќ. Како што дознава hypetv.rs од извори блиски на новопечениот пар, Матиќ се вљубил до уши и толку многу е среќен што заборавил и на родените деца. Поради бивша љубовница, а идна сопруга, Матиќ своето време повеќе не го посветува на семејството, туку е целосно свртен кон Драгана.

Извор близок на Матиќ вели дека Саша не се симнува од пораките со Драгана, а вљубениот пар го користат секој момент да бидат заедно. Иако неодамна се развела од сопругот Мирко, оваа Пинкова ѕвезда не сакала да го коментира крахот на својот брак и се држела настрана, додека во приватните кругови и тогаш била често гледана во друштво на Матиќ, тврди Hype.

Иако долгодишниот брак помеѓу Саша и Аѓелија Матиќ. се смета за еден од настабилни на естрадата и трае поилни 18 години, животот сепак раскажува свои драми и докажува дека не е злато се што сјаје.

Кога ќе се дознае датумот на нивното венчавање и како цела оваа љубовна приказна ќе се одрази на ќерките Тара и Александра, и на сеуште официјалната сопруга Анѓелија, останува да се види.

Редакцијата “Ало!“ го контактирала пејачот за да ги провери овие наводи, но Саша бил недостапен за коментар.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести