15 C
Skopje
среда, април 28, 2021
spot_img

ДРАМА! Поранешниот сопруг со ново барање кое Емина Јаховиќ ќе ја доведе до финансиски проблеми..

Поп ѕвездата Емина Јаховиќ и нејзините синови Јамун и Јаваз неодамна прележале коронавирус, пејачката сега се соочува со нов проблем.

Како што пишуваат турските медиуми, бившиот сопруг на пејачката Мустафа Сандал поднел барање да се намали износот за алиментација, која сеуште не почнал да ја плаќа. Емина засега несака да зборува на таа тема.

Како што понатаму се наведува, таа открила дека тешко го преќивеала периодот кога била заразена со корона. Имала многу висока температура, а во еден момент мислела дека ќе умре.

Пејачката сега со своите синови оди во летувалиштето Гојџек каде што ќе се одмара во викендичка и на јахта.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести