19 C
Skopje
среда, април 28, 2021
spot_img

Ако Милан не обезбеди ЛШ, Пиоли ќе биде разрешен

Од последните неколку кола во Серија „А“ ќе зависи и иднината на Стефано Пиоли на клупата на Милан. Тимот иако во голем дел од сезоната беше на првото место, сепак, поради кризата во пролетниот дел, екипата сега стравува за своето место во Лигата на шампионите.

Италијанските медиуми шпекулираат дека ако Милан не биде во топ 4, Стефано Пиоли ќе биде разрешен по крајот на сезоната.

Засега нема имиња кои би можеле да бидат наследници во таборот на „Росоњерите“.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести