21 C
Skopje
вторник, април 27, 2021
spot_img

По 26 играчи во репрезентациите за ЕП 2020

Националните тимови кои ќе учествуваат на Европското првенство во фудбал ова лето ќе имаат право да регистрираат по 26 фудбалери од проширените состави, наместо досегашните 23, пишува британскиот весник „Тајмс“. УЕФА наскоро ќе донесе одлука по ова прашање кое се наметна поради големото оптоварување на фудбалерите и згуснатиот распоред на натпревари оваа сезона поради пандемијата со коронавирусот. Се очекува ова да биде потврдено најдоцна до почетокот на идната недела.

ЕУРО 2021 година на кое за првпат ќе учествува и Македонија ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули во 11 градови – Санкт Петербург, Амстердам, Баку, Будимпешта, Букурешт, Глазгов, Копенхаген, Лондон, Рим, Минхен и Севиља.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести