12 C
Skopje
понеделник, април 26, 2021
spot_img

210 сообраќајни прекршоци во Скопје, 41 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 210 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 41 санкција, четири за возење без возачка дозвола, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се три санкции за користење мобилен телефон, 19 прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли, три за возач почетник и шест санкции за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести