12 C
Skopje
понеделник, април 26, 2021
spot_img

Приведени две лица поради напад на полициски службеници на вчерашниот протест

На 25.04.2021 од страна на полициски службеници на СВР Скопје приведени се Д.К. (22) и М.Л. (23) од Скопје, затоа што на вчерашниот протест во Скопје со тврди предмети нападнале  полициски службеници кои биле дел од полицискиот кордон. Известен е Јавен обвинител, по чии насоки лицата се задржани во полициска станица, а по добиена судска наредба извршен е и претрес во дом на М.Л. и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести