17 C
Skopje
понеделник, април 26, 2021
spot_img

ОВИЕ ФРИЗУРИ ГИ ОСВОИЈА ПОГЛЕДИТЕ НА НОЌТА НА ОСКАРИТЕ (фото)

Доделувањето на Оскарите е одлична можност да ги видиме трендовите во високата мода, но исто така, е и неверојатна инспирација за славните убавици, кои на црвениот килим доаѓаат совршено стокмени, а за нивната шминка и фризура секогаш се грижат најголемите стручњаци во својата работа.

Годинава, кога станува збор за косите, доминантни беа пунџите, а некои од убавицие се појавија и со интересни плетени, но и класични боб фризури.

Погледнете ги фотографиите во прилог, можеби некои од нив ќе ви бидат инспирација.

Класичен боб на Реџина Кинг

Елегантна ниска пунџа на Аманда Сајфред

Ниско опавче на Марго Роби

Висока, кадрава пунџа на Андре Деј

Краток паж со крми на Хали Бери

Круна плетенка на Софија Нали Алисон

Долгата, бујна коса на Зендаја

Ниска пунџа со брановидни кркми на Марија Бакалова

Раскошните кадрици на Паулина Поришкова

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести