13 C
Skopje
недела, април 25, 2021
spot_img

138 сообраќајни прекршоци во Скопје, од кои 81 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 138 мерки, меѓу кои за непочитување на брзината на движење 81 санкција, пет за возење без возачка дозвола, пет за користење мобилен телефон, три за некористење на сигурносен појас, 29 санкции за непрописно паркирани возила.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести