21 C
Skopje
недела, април 25, 2021
spot_img

Паратичи: Пирло останува во Јувентус, но само под еден услов

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи изјави дека Андреа Пирло ќе остане тренер на тимот доколку клубот се пласира во Лигата на шампионите.

„Не ја разгледуваме опцијата да не се пласираме во Лигата на шампионите. Ако Јувентус влезе во Лигата на шампионите, Пирло сигурно ќе остане тренер на Јувентус“, потврдил Паратичи.

Во овој момент, Јувентус е во Топ 4 на табелата во Серија А, што би требало да им обезбеди место во Лигата на шампионите следната сезона.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести