7 C
Skopje
недела, април 25, 2021
spot_img

НОВ ХИТ СЕРИЈА НАСКОРО НА ТВ: “Јованка Броз и тајната служба”

Јованка Броз имаше животен пат  кој ја надминува фантазијата и на холивудските сценаристи, а послужи за играно-документарна серија „Јованка Броз и тајната служба“ која оваа есен ќе се емитува на РТС.

Серијата е работена според ахривска граќа, сведоштва на непосредни учесници во настаните како и истрачувања на српските и странските историчари.

Ликот на Јованка Броз во младоста ја толкува актерката Милица Томашевиќ, а како постара ја глуми Снежана Савиќ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести