12 C
Skopje
недела, април 25, 2021
spot_img

КИМ КАРДАШИЈАН ГОЛА УЧИ ЗА ДА СТАНЕ АДВОКАТ – ГОРИ ИНСТАГРАМ (фото)

Најпознатата старлета на светот позира во најминијатурното можно бикини покрај масата натрупана со книги. Тука е и нејзиниот светкав лаптоп.

Ким, уште пред неколку години најави дека сака да стане адвокатка и дека ќе студира право.

Впрочем, таа е на четиригодишна пракса во адвокатска фирма веќе три години. Патем, во Калифорнија е легален начин некој да стане адвокат без да посетува правно училиште.

Иако во описот на фотографиите напишала дека учи, според приложеното, може да се види дека старлетата повеќе се занимава со своето бикини.

Ким треба да биде официјално ангажирана во адвокатската канцеларија на почетокот на следната година, а дотогаш треба да учи вредно за да го оствари својот сон и да стане врвен адвокат.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести