21 C
Skopje
недела, април 25, 2021
spot_img

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: НАЈСТРАШНАТА ПОВРЕДА КОЈА СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ НА УФЦ БОРБА

Легендата на UFC и MMA, Крис Вајдман, претрпе страшна повреда на натпреварот против Јурај Хол: само 17 секунди вво натпреварот, тој направи силен низок удар со нога, кој заврши на потколеницата на Хол.

Со несреќна случајност, потколеницата на Вајдман буквално се преполови и тој остана во агонија легнат на подот на октагонот.

Му ставиле гипс на самото место и веднаш бил пренесен на операција.

Тоа беше страшна повреда, слична на онаа што Андерсон Силва ја претрпе токму против Вајдман на UFC 168, во 2013 година.

Јураја Хол беше многу потресен по страшната сцена:

  • Сакав голема борба, но човеку … Се чувствувам многу лошо за него. Се надевам дека е добро. Му посакувам добро на неговото семејство, ако гледаат. Ова е најлошиот дел од оваа работа. Се надевам дека ќе се опорави наскоро и потоа, каде и да сум во иднина, му ја должам оваа борба … Се надевам дека ќе се врати.

Погледнете го видеото на своја одговорност, не  епрепоачливо за оние со слаб стомак:

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести