12 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

35 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (23.04.2021) до 05.00 часот (24.04.2021) констатирано е дека 35 лица не ја почитувале забраната за движење. 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести