15 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

ШОКАНТНО: Во тајната соба на Веља Невоља пронајдена машина за мелење месо – ТАКА СЕ ОСЛОБОДУВАЛЕ ОД ЖРТВИТЕ

Тајната соба што е откриена во „куќата на ужасите“ во Ритопек, а која ја користела криминалната група Вељко Беливук и Марко Мијковиќ, се наоѓа во куќата, помеѓу подрумот и една просторија, дознава „Блиц“.

Станува збор за просторија која има околу петнаесетина квадратни метри и во неа е пронајдено големо количество различно оружје, но и огромна машина за мелење месо!

Како што вели извор близок до истрагата за „Блиц“, скоро е сигурно дека тајната просторија „ја комплетира приказната на база на која групата на Беливук падна и ги води до доживотен затвор“.

Инспекторите пронашле и индустриска машина за мелење месо во тајна просторија во близина на подрумот, а сега постои основано сомнение дека Беливук, попознат како Вејаа Неволја и Мијковиќ, ги мелеле своите жртви!

Инаку, прекарот на Мијковиќ е „Касап“, а тоа беше објаснето со обвинувања дека тој бил режисер на брутално убиство. По апсењето, при првото испрашување, протече веста дека Мијковиќ реагирал особено на истрагата за прекарот.

Сега, откако е пронајдена индустриска машина за мелење месо, станува уште појасно зошто деталното пребарување, копање, па дури и во депонијата во Винча, до која доведоа некои траги, не се најде ниту едно тело на брутално убиени жртви.

Како што дознаваме, голем број докази допрва треба да бидат снимени во тајната просторија, кои допрва треба да се анализираат.

– Тајната соба штотуку е пронајдена и засега е рано да се зборува за ДНК и на кого припаѓаат. Исто така, неверојатно е количеството пронајдено оружје – вели изворот на „Блиц“.

Засега никој не сака да потврди или демантира, но може да се претпостави дека постоењето на тајната просторија го открил некој од групата на Беливук.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести