10 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

ЦЕЦА КАЈ МИНИМАКС, ТРУДНА И НАСМЕАНА – 23 години подоцна.. (фото)

Од втората бременост на една од најголемите музички ѕвезди на овие простори поминале 23 години.
Светлана Цеца Ражнатовиќ позната е по тоа што во текот на целата кариера можела да се пофали со исклучиво витка фигура, а така било и додека била бремена, кога 1996 година го носела синот Вељко, односно 1998 година била бремена со Анастасија.

Сепак сите не би се согласиле со оваа констатација – дека во својата втора бременост се истакнала, и добила прекар Дебела.

Пејачката додека го чекала раѓањето на ќерката, гостувала во емисија на легендарниот Милован Илиќ Минимакс, и тоа кога веќе имала стомаче.

– Од првиот месец на бременост почнувам да јадам премногу, но после тоа се губам – признала тогаш пејачката, а на прашање не една гледачка како ќе се вика нејзиното дете, таа одговорила:

– Ако биде девојче ќе се вика Анастасија, а ако биде машко, ќе се вика Милош.

Името Милош нејзиниот сопруг и таа, како што раскажала, го одбрале поради фудбалскиот клуб Обилиќ, кој бил во нивна сопственост.

Интересно е што Цеца кај Минимакс гостувала на први мај 1966 година, кога била прв пат бремена, и тоа само неколку недели, со обзир на тоа дека Вељко се родил во декември истата година.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести