10 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

ТАЖНО: ДАРА БУБАМАРА ГО ЗАГУБИЛА БЕБЕТО ОД ТОНИ: Поради неподносливи болки доживеала спонтан…

Се жалела на силни болки во стомакот, а потоа се се случило!

Спрема зборовите на другарката на Дара бебето го загубила на самиот почеток од втората недела на бременост, после тоа веднаш со Тони отишла за Дубаи, двајцата таму да се одморат и ги средат мислите.

– Не сум сигурна дека мојата Дара навистина имапа спонтан, но се ми укажува на тоа – ја започнала приказната другаркаи на Дара и додава:

– Ја видов две недели пред Дубаи, беше онака целата како напумпана и убава како кукла, а знаете дека жените во бременоста се разубавуваат. Знам дека таа и Тони работат на бебе, многу се сакаат, како да се генерација. Воопшто не се чуствува разлика во годините – објаснила другарката и додава:

– Ви велам, знам дека беше целата онака како што сите жени се на почеток од бременоста, целата слатка и позитивна. Ми рече дека малку и доцни циклусот, но била убедена дека хормоните и биле пореметени поради стрес и постојано менување на климата бидејќи често патува. Јас повторно бев убедена дека е трудна, несакав да ја прашам додека сама не ми каже. Но после една недела, наеднаш забележав дека е нерасположена, се жалеше на болки во стомакот, целата некако тажна. Потоа наеднаш заминаа на пат и нешто како да ми кажува дека имала спонтан абортус, ја познавам како диши и чуствувам кога нешто не е како што треба. Дај боже да не сум во право, но и ако сум, не треба да биде очајна. Млади се, доколку сакаат дете, сигурно дека и ќе го добијат, бидејќи нивната љубов е толку силна и мора да биде крунисана со бебе и брак – завршува другарката на Дара.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести