13 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

Приведен крадец од Велес, фатен при извршување тешка кражба во возило

На 23.04.2021 во 04.30 часот полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Б.А.(47) од Велес. Тој бил затекнат при извршување тешка кражба во патничко возило. Украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Б.А. се сомничи дека и претходно сторил повеќе тешки кражби во патнички возила, а досега се расчистени шест од нив. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени пријави по член 236 и член 206 од Кривичниот законик. 

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести